Systemy dachów zielonych

Zielone dachy bezpiecznie uszczelnione

Upewnij się, że zielone dachy oferują korzyści

Można po nich chodzić, jeździć, służą jako miejsca parkingowe wnoszą wiele nowych rozwiązań do naszego życia. Zielone dachy zyskują coraz bardziej na popularności i istnieje wiele powodów uzasadniających ich powstawanie. 

Świetnie zatrzymują wodę deszczową, wpływają pozytywnie na mikroklimat oraz tworzą nowe siedliska dla owadów i innych dzikich zwierząt. Ale najważniejsze, że zielone dachy umożliwiają optymalizacje izolacji termicznej i oszczędność energii.

Hydroizolacja z ochroną przed przenikaniem korzeni przetestowana zgodnie z wytycznymi Instytutu Badawczego Rozwoju Krajobrazu i Budownictwa Krajobrazowego (FLL)

Nie tylko dachy zielone oferują możliwość sadzenia roślin, możemy do tego również wykorzystać coraz bardziej popularne donice betonowe. Tak samo jak dachy zielone muszą one wytrzymywać duże obciążenia. Dlatego zaleca się wyrównywanie całej misy płynnym materiałem hydroizolacyjnym bez szwów i połączeń. Właściwym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie produktów Kemperol, które są trwałe, elastyczne, idealnie dopasowują się do wszystkich kształtów podłoża zapewniając pełną wodoodporność nawet w narożnikach i miejscach trudnych w obróbce.

Produkty stosowane na dachach zielonych